Autor Téma: Údržba VN800  (Přečteno 6632 krát)

ckarlik

  • Host
Údržba VN800
« kdy: 27. Úno 2014, 09:10:40 »
Zdravím všechny, obracím se na vás jakožto na zkušené a prosím o pár rad či tipů. Koupil jsem VN800 (r.v 1999, najeto 19500km) cca před 6 týdny a zatím jsem najel 60 km, vše v pohodě. Jelikož jsem ten typ člověka, který má rád vše vcajku, chtěl bych se vás zeptat, co mi doporučíte na té motorce zkontrolovat případně vyměnit, doplnit atd. Už mi bylo doporučené vyměnit olej (a to min. každý rok), na to už se chystám, ale co třeba:
- brzdová kapalina (má cenu řešit, když brzí dobře?)
- chladící kapalina (má cenu řešit, když zatím není žádný problém?)
- svíčky
- vzduchový filtr (má cenu řešit, pokud není vyloženě černý? Chystám se ho aspoň profouknout)
- ještě ohledně oleje, jaký typ a značku mi můžete doporučit? (Bohužel nemám info, co do něho lili majitelé přede mnou, ale z ruzných diskuzí či rozhovorů s kamarády mi vychází jako nejlepší Castrol 10W40 - může být?)
- také vím, že je třeba pravidelně promazávat řetěz (jak často ho promazáváte vy? - pokud tedy nemáte kardan :) )

A jaký servis by jste mohli doporučit v Praze či okolí?

Všem budu moc vděčný za jakoukoliv radu a předem za ní díky..

Ckarlik


Daniel

  • Vulkanýr
  • *
  • Příspěvků: 563
  • Country: cz
  • moto: VN 1700C Nomad
  • VROC: 34516
Re:Údržba VN800
« Odpověď #1 kdy: 27. Úno 2014, 11:00:18 »
Některé věci co píšeš mají předepsané intervaly v příručce, nevím jestli někdo má od osmičky,nebo se podívej na jiný model.
Na tvém místě bych to vyměnil všechno, když nevím jak je to tam dlouho. Svíčky a filtr zkontroluj a vyměň podle stavu. Brzdovku určitě před nějakým výletem do hor.
Olej jsme dávali Castrol Power 1 GPS 10W40 ale myslím že už se nevyrábí s tímto názvem.
Řetěz jsem čistíval každých 500-1000 km podle stavu, takže po každé akci. někdo na to kašle, je to špinavá práce,ale prodloužíš si jeho životnost.
Další tipy nechám na zkušenějších...:)

ckarlik

  • Host
Re:Údržba VN800
« Odpověď #2 kdy: 27. Úno 2014, 11:08:54 »
Moc dík za rychlou odpověď  :)

Port + Míra

  • Fanclub+
  • **
  • Příspěvků: 1.223
  • Country: cz
  • ..na každou svini se vaří voda..
    • Marpek.cz
  • moto: Kawasaki VN2000
  • VROC: 33797
Re:Údržba VN800
« Odpověď #3 kdy: 27. Úno 2014, 14:57:20 »
Ahoj ... uživatelský manuál máš nahrán v manuálech .. sice jen v EN , ale s tím si poradíš.

Jinak vzhledem k tomu, že nevíš kdy co bylo měněno naposled, striktně doporučuji vyměnit vše. Od oleje až po brzdovku. Přeci jenom je to Tvoje zdraví které Ti bude motorka vozit. Krom toho zase to tolik nestojí. Jak říká klasik ... koupil sis opici, tak musíš mít i na bananány.

V Praze je ověřený servis na Kawasaki SA Moto ... http://www.motocykly-samoto.cz/servis ... z vlastní zkušenosti doporučuji.

Ale výměnu provozních kapalin a drobnou údržbu si můžeš udělat sám, nebo napiš a poradíme.

volsi

  • Host
Re:Údržba VN800
« Odpověď #4 kdy: 27. Úno 2014, 15:11:04 »
Ahoj,souhlasím s tím co napsal Martin(Port),vše vyměň a začni s čistým štítem a pak se řiď tím co píše moudrá kniha.....

ckarlik

  • Host
Re:Údržba VN800
« Odpověď #5 kdy: 28. Úno 2014, 07:37:19 »
Díky všem za rady, prostuduju manuál a snad to zvládnu..  :)

 
Powered by EzPortal